Zpět na rozcestník

Jak vybrat bezdrátový telefon

Malý rádce pro správný nákup bezdrátového telefonu

Je důležitý dosah signálu?

Ano, jedná se o jeden z nejdůležitějších parametrů bezdrátových telefonů. Situace ale již v dnešní době není tak dramatická – i tato hodnota se standardizovala. Dávat pozor musíme zejména na to, o dosah v jakém prostoru se jedná. Ve vnitřních prostorách je standardní hodnota kolem 50 m, venku to bývají stovky metrů. Tyto hodnoty jsou v drtivé většině případů dostačující jak do bytu, tak do domu.

Jakou volit pohotovostní dobu?

Pohotovostní doba je doba, po kterou je telefon schopný přijímat signál, než se vybije. Tedy doba, kdy telefon leží například na stole a není usazen ve své základně, ve které se dobíjí. Pohotovostní doba bývá zpravidla několik stovek hodin, pak se již telefon vybije a je nutné jej připojit ke zdroji napájení. Naopak doba hovoru bývá podstatně kratší a podle typu baterií dosahuje hodnot někde mezi 10 a 15 hodinami. Při současné nabídce jsou tyto hodnoty téměř stejné u všech výrobců.

Je důležitý displej?

Displej většiny bezdrátových přístrojů bývá monochromatický s jedním nebo více řádky, což je dostačující pro běžné použití, zejména tedy volání. Na trhu ale nalezneme i modely s barevným displejem, jedná se spíše ale záležitost našich osobních preferencí. Telefony s pokročilejšími typy displejů nabízejí i funkce navíc, například psaní SMS.

Potřebuji záznamník?

Některé modely jsou vybaveny automatickým záznamníkem a opět záleží na nás, zda je tato funkce potřebná. Jedná se sice o šikovnou funkci, na druhou stranu v dnešní době mobilních telefonů se záznamník může jevit jako funkce nepotřebná. Tato funkce se samozřejmě podepíše na ceně přístroje.

Jaké další funkce zvolit?

Určité přístroje jsou vybaveny dalšími funkcemi – některé se mohou jevit jako užitečné, jiné jako zbytečné. Záleží čistě na našich potřebách.