Zpět na rozcestník

Jak vybrat dávkovač mýdla

Malý rádce pro správný nákup dávkovače na mýdlo

Kde bude dávkovač umístěn?

Zamyslíme se nad tím, kde bude dávkovač umístěn a jak frekventovaně bude využíván. Podle umístění zároveň volíme i vhodný objem. Důležitým parametrem dávkovačů je jejich objem – vybíráme podle vytíženosti. Tam, kde bude velký provoz, volíme dávkovače s velkým objemem, např. toalety v restauracích, nákupních centrech, firmách apod. Naopak pro nízký provoz, např. doma, volíme dávkovače menší, které nebudou zabírat zbytečné místo.

Domácí koupelny, záchody, toalety v restauraci

Do míst s menší vytížeností volíme dávkovače spíše menší o objemu do 300 mililitrů.

Hotely, toalety ve výrobních halách, obchodních domech apod.

Tam, kde bude velký provoz, volíme dávkovače s velkým objemem kolem 500 mililitrů a více.

Jak má být dávkovač upevněn?

Podle upevnění je můžeme rozdělit do tří kategorií:

Nástěnné

Vhodné zejména na toaletách v restauracích, nákupních centrech apod. Menší varianty s chromovaný držákem se uplatní také v domácích koupelnách.

Stojací

Ideální pro použití na domácích toaletách a koupelnách, zpravidla nižší kapacita, rozličná designová řešení.

Zápustné

Zápustné dávkovače bývají zpravidla umístěny přímo v umyvadle nebo v desce, na které je umyvadlo položeno. Mívají často vetší kapacitu. Jsou vhodné jak pro domácí použití, tak pro veřejnou a komerční sféru.

Dotykový nebo bezdotykový dávkovač?

Do domácností většinou užíváme dotykové dávkovače a pro komerční a veřejnou sféru zejména bezdotykové. Jedná se především o otázku hygieny, osoby nemusí mačkat žádná tlačítka, pouze nastaví ruku pod senzor, který uvolní dostatečné množství tekutého mýdla. V současné době jsou na trhu k dostání bezdotykové dávkovače i menších objemů pro domácí toalety.