Zpět na rozcestník

Jak vybrat flipchart

Malý rádce pro správný výběr flipchartu

Pojízdný nebo stacionární – potřebuji flipchart přesouvat?

Stacionární flipcharty

Většinou stojí na několika nohách a při přesunu je třeba rozložit konstrukci a pak zase složit.

Mobilní flipcharty

Mají mobilní základnu s kolečky (často i s brzdou). Jsou ideální pro přesuny v rámci kanceláře, mezi konferenčními místnostmi apod. Jako veškeré jiné kancelářské vybavení nejsou vhodné pro přesuny mimo budovu.

Potřebuji na flipchartu i mazatelnou tabuli?

Většina výrobků takovouto tabuli má a standardním příslušenstvím bývají fixy i houba k mazání. Blok papíru se jednoduše připevňuje zpravidla ve vrchní části rámu a je možno jej jednoduše sundat – díky tomu, můžeme využívat jak papírový blok, tak mazatelnou tabuli, dle našich potřeb.

Magnetický nebo nemagnetický?

Rozdíl mezi těmito dvěma typy flipchartů je jasný a není potřeba jej vysvětlovat. Jednoznačně doporučujeme volit magnetický typ. I když při koupi víme, že jej nemusíme využít, rozdíl v ceně je minimální a v budoucnu může přijít situace, kdy se bude magnetická plocha hodit.

Výsuvná ramena – co když budu potřebovat více místa?

Výsuvná ramena jsou jednoznačnou výhodou, zejména ve chvíli, kdy popíšeme celý list flipchartu a nastane situace, že budeme potřebovat nový, ale zároveň bude třeba, aby bylo vidět i již popsaný list – jednoduše tedy vysuneme ramena z pravé i levé strany a listy na ně můžeme připevnit.