Zpět na rozcestník

Jak vybrat kanystr

Malý rádce pro správný nákup kanystrů

Materiál kanystru – co budeme v kanystru uchovávat?

Kanystry na vodu

Jak je z názvu patrné, jedná se o kanystry na uchovávání vody. Většinou obsahují výpustnou hubici nebo kohoutek. Bývají vyrobeny pevného plastu, často mají potravinový atest.

Plastové pet kanystry

Určeny ke skladování a přepravě kapalin v potravinářském, farmaceutickém nebo chemickém průmyslu. Jsou vyrobeny z termoplastu, který se nejčastěji užívá jako obalový materiál na potraviny, nápoje i jiné kapaliny. Jsou velmi odolné vůči nárazu a lehké.

Agro kanystry

Jsou vhodné ke skladování a přepravě kapalných agrochemikálií jako jsou různé druhy hnojiv a postřiků. Jsou většinou vyrobeny z třívrstvého vysokohustoního polyetylenu, který zabraňuje průniku i velmi agresivních látek.

Nerezové kanystry

Jsou určeny především na hořlavé kapaliny, jsou tedy vhodné k bezpečné přepravě benzinu, topných olejů či ropy. Jsou vyrobeny ze silné nerezové oceli a bývají vybaveny kvalitním těsnění, které odolá většině chemikálií.

Plechové kanystry

Kanystry z pocínovaného plechu, používají se v situacích, kdy by skladovaná látka narušovala plastové kanystry. Užívají se k uskladnění laků, ředidel, tmelů, olejů apod. K dostání jsou i s certifikací k přepravě nebezpečných látek.

Kanystry na pohonné hmoty

Určeny ke skladování a bezpečné přepravě benzínu, nafty a topných olejů. Běžně vyráběny z vysokohustotního polyetylenu. Jsou velmi odolné vůči mechanickému poškození.

Antistatické kanystry

Jsou vyrobeny z upraveného vysokohustotního polyetylenu, který poskytuje antistatické vlastnosti díky své elektrické vodivosti. Používají se ke skladování a přepravě benzínu, nafty a topných olejů.

Objem kanystru – kolik kapaliny budu v kanystru uchovávat?

Rozhodujeme se individuálně podle našich skladovacích potřeb. Přirozeně pro skladování pohonných hmot v domácí garáži nám postačí kanystr v řádu několik litrů, pro průmyslové sklady a distribuční centra budeme volit kanystry s objemy v desítkách litrů.

Je ke kanystru potřeba příslušenství?

Ke kanystrům je běžně poskytováno příslušenství. Zejména výpustné kohoutky k plastovým typům, dávkovací pumpičky, uzávěry s odvzdušňovací membránou, klíče pro snadnou manipulaci s uzávěry nebo výpustné hubice.